Τέλος παιχνιδιού 90+3 ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ: Ο Ζελάγια με κεφαλιά από κοντά φέρνει το παιχνίδι στα ίσα 86' Σουτ του Ορσολίνι ο Βάλε διώχνει δύσκολα σε κόρνερ. Σχόλιο: Στην φάση που ο Απόλλωνας ζήτησε παράβαση σε γύρισμα ποδοσφαιριστή της Αταλάντα στον τερματοφύλακα προς τα πίσω, ο διαιτητής σωστά έδειξε να συνεχιστεί καθώς από τα τηλεοπτικά ριπλέι φάνηκε ξεκάθαρα ότι η μπάλα κατέληξε στα χέρια του πορτιέρο των Ιταλών από το γόνατο του ποδοσφαιριστή. 80' Ο Γιάκολιτς από κοντά με κεφαλιά ανάγκασε σε δύσκολη απόκρουση τον Μπερίσα 76' Αλλαγή για τον Απόλλωνα: Ντα Σίλβα εκτός - Μάγκλιτσα εντός Έχει ανάψει κυριολεκτικά το παιχνίδι τόσο στον αγωνιστικό χώρο, όσο και στις κερκίδες του γηπέδου, με τον κόσμο να μπαίνει κι αυτός στην εξίσωση του αγώνα, σπρώχνοντας τους ποδοσφαιριστές του Σωφρόνη Αυγουστή να φτάσουν σε κάποιο γκολ. Σχόλιο: Τίποτα το αξιόλογο στην επανάληψη. Με τον Απόλλωνα να πιέζει για το γκολ της ισοφάρισης, χωρίς ωστόσο να μπορεί να πατήσει με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή για να φτιάξει κάποια φάση. 69' Αλλαγή για την Αταλάντα: Κούρτιτς εκτός - Γκοσένς εντός 64' Αλλαγή για τον Απόλλωνα: Σαρδινέρο εκτός - Σκέμπρι εντός 58' Αλλαγή για τον Απόλλωνα: Παπουλής εκτός - Γιάκολιτς εντός 54' Αλλαγή για την Ατάλαντα: Ίλισιτς εκτός - Ορσολίνι εντός 54' Σπουδαία ευκαιρία για την Αταλάντα. Ο Πετάνια μετά από εκτέλεση κόρνερ βρήκε την κάθετη δοκό του Μπρούνο Βάλε. 52' Φάουλ σε καλό σημείο για την Αταλάντα. Θα πάνε για απευθείας εκτέλεση οι Ιταλοί με τον Ίλισιτς 47' Κίτρινη κάρτα για Αταλάντα: Ίλισιτς 46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο  Τέλος ημιχρόνου 1' λεπτό καθυστερήσεις   36' ΓΚΟΛ: Από τα έντεκα βήματα η Αταλάντα ανοίγει το σκορ στο ΓΣΠ 35' Κίτρινη για τον Απόλλωνα: Βασιλείου Σχόλιο: Ήταν σωστός ο Λετονός διαιτητής στην φάση που καταλόγισε την παραβάση. Ο Άλεφ έπαιξε απρόσεκτα και γκρέμισε τον Ίλισιτς, με τον ρεφ της αναμέτρησης να δείχνει την άσπρη βούλα. 34' Πέναλτι για την Αταλάντα.  31' Σουτ του Άλεξ Ντα Σίλβα από μακρινή απόσταση όμως η μπάλα κατέληξε στα χέρια του Μπερίσα. 29' Ευκαιρία για την Αταλάντα με τον Ίλισιτς. Ο ποδοσφαιριστής της Αταλάντα βρέθηκε στην περιοχή του Βάλε, έκανε το σουτ με τον Βάλε να είναι εκτός εστίας, όμως η μπάλα κτύπησε σε πόδια αμυνομένων και πέρασε κόρνερ. 25' Πέραν των δύο ευκαιριών (μία από κάθε παιχνίδι) σε αυτά τα πρώτα 25λεπτά δεν είδαμε κάτι αξιόλογο από τις δύο ομάδες. 22' Πάσα του Κούρτιτς στον Πετάνια, έκανε το σουτ όμως η μπάλα κατέληξε εύκολα στα χέρια του Βάλε. 18' Πρώτη τελική προσπάθεια για την Αταλάντα. Ο Μασιέλο από κοντά έκανε το σουτ όμως η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία του Μπρούνο Βάλε. 15' Συμπληρωμένο το δεκαπεντάλεπτο στην αναμέτρηση με το σκορ να παραμένει στο 0-0 και τις δύο ομάδες να προσπαθούν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους. Σχόλιο: Δυνατές μονομαχίες στον χώρο της μεσαίας γραμμής μεταξύ των ποδοσφαιριστών του Απόλλωνα και της Αταλάντα. 9' Πρώτη καλή φάση για τον Απόλλωνα. Ο Ντα Σίλβα εκτός περιοχής επιχείρησε ένα μακρινό σουτ, με την μπάλα να περνάει "ξυστά" από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μπερίσα. 6' Ο Απόλλωνας σε αυτά τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού προσπαθεί να βάλει πίεση από ψηλά στην Αταλάντα για να μην την αφήσει να κάνει το παιχνίδι της. Σχόλιο: Πρώτα λεπτά στο παιχνίδι μας στο ΓΣΠ 1' Ξεκίνησε το παιχνίδι 19:58 Οι δύο ομάδες είναι στον αγωνιστικό χώρο και απομένουν μόνο λίγα λεπτά για την έναρξη του παιχνιδιού   19:55 Αρκετά εκδηλωτικοί οι φίλοι της Αταλάντα και του Απόλλωνα   19:45 Στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες για τις τελευταίες οδηγίες των δύο προπονητών Συνεχίζουν το ζέσταμα τους και οι διαιτητές της αναμέτρησης 19:25: Στο γήπεδο οι δύο ομάδες για την καθιερωμένη προθέρμανση πριν από την σέντρα του παιχνιδιού. Σχόλιο: Άρχισε σιγά - σιγά να γεμίζει το κομμάτι της κερκίδας που φιλοξενεί τους οπαδούς της Αταλάντα. Περιμένουν 800 με 1000 οπαδούς στο γήπεδο της Πρωτεύουσας.   19:11 Στον αγωνιστικό χώρο οι τερματοφύλακες των δύο ομάδων για την καθιερωμένη προθέρμανση πριν από το παιχνίδι. Νωρίτερα η Αταλάντα μέσα από τα κοινωνικά μέσα δικτύωσης και συγκεκριμένα από τον επίσημη σελίδα της στο facebook ανέβασε φωτογραφίες από το ΓΣΠ πριν από την αναμέτρηση με τον Απόλλωνα.     Απόλλωνας (Σωφρόνης Αυγουστή):Βάλε, Γιούστε, Πέδρο,Άλεφ, Βασιλείου, Σακέτι, Άλαν, Ντα Σίλβα, Σαρδινέρο, Παπουλής, Ζελάγια Αταλάντα (Ζαν Πιέρο Γκασπερίνι):Μπερίσια, Κριστάντε, Μασιέλο, Παλομίνο, Φρέουλερ, Καλντάρα,Κούρτιτς, Πετάνια, Χάτεμποερ, Σπινατσόλα, Ίλισιτς.   Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων για την αποψινή αναμέτρηση Διαιτητής: Τρεϊμάνις Άντρις Α'βοηθός: Γκουντερμάνις Χάραλντς Β' βοηθός:Σπασγόνικοβς Αλεξέις Επιπρόσθετοι:Γκολούμπεβς Αλεξάντρς και Μάλκεβς Έντγκαρς 4ος διαιτητής:Τάτρικς Ράιμοντς. Οι διαιτητές της αναμέτρησης: Απ την άλλη η Αταλάντα ήρθε στην Κύπρο με μοναδικό στόχο την νίκη και τους τρεις βαθμούς. Ο Ιταλικός σύλλογος ξέρει ότι με ενδεχόμενη νίκη στην Κύπρο απέναντι στον Απόλλωνα θα «κλειδώσει» ουσιαστικά σε μεγάλο βαθμό και την πρόκριση στην επόμενη φάση του Γιουρόπα Λιγκ. Ο Απόλλωνας ψάχνει ένα θετικό αποτέλεσμα κόντρα στην πρωτοπόρο του ομίλου Αταλάντα. Οι «γαλάζιοι» της Λεμεσού ξέρουν ότι έχουν ένα δύσκολο έργο, αλλά με πίστη και αισιοδοξία στις δυνάμεις του, θα κυνηγήσουν ένα καλό και θετικό αποτέλεσμα που θα κρατήσει την ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή ζωντανή στο «κόλπο» της πρόκρισης. Η σελίδα μας Themasports.com βρίσκεται στο ΓΣΠ και μαζί θα παρακολουθήσουμε την σπουδαία αναμέτρηση μεταξύ του Απόλλωνα και της Αταλάντα. Ο αγώνας είναι ορισμένος να αρχίσει στις 20:00 και είναι στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Γιουρόπα Λιγκ. Καλησπέρα Κυρίες/οι