Η Ομόνοια υποδέχεται (19:00) την ΑΕΛ για την 5η αγωνιστική και το Themasports σας μεταφέρει την εξέλιξη της αναμέτρησης.

51' ΓΚΟΟΛ 2-1 η Ομόνοια με τον Κουλιμπαλί από κοντά φέρνει τούμπα το παιχνίδι

49' Εξαιρετική ατομική προσπάθεια από τον Λοίζου, με δυνατό διαγώνιο συρτό σουτ εκτός περιοχής πέρασε μόλις έξω

47' Πλασέ του Λοίζου μέσα από την περιοχή πάνω στον Μπράγκα

Μια αλλαγή για την ΑΕΛ μέσα ο Μάμας αντί του Άμπραχαμ

46' Έναρξη β' ημιχρόνου

ΤΕΛΟΣ α' ημιχρόνου 1-1

45+4' Σουτ του Εράκοβιτς έξω από την περιοχή πέρασε έξω

45+3' Κεφαλιά του Μάριτς έπειτα από εκτέλεση του Εβάντρο, πέρασε έξω

45+1' Σουτ του Εράκοβιτς πέρασε ψηλά έξω

45' Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις του α' ημιχρόνου

44' ΓΚΟΟΛ 1-1 ισοφαρίζει η Ομόνοια με τον Κακουλλή, με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή. Επικυρώθηκε το γκολ και μέσω ΒΑΡ.

37' Ο Κακουλλής από κοντά δεν μπορεί να νικήσει τον Μπράγκα, αδύνατο το πλάσε του μάζεψε ο κίπερ της ΑΕΛ

32' ΤΕΡΑΣΤΙΑ απόκρουση από τον Μπράγκα στην καρφωτή κεφαλιά του Κακουλλή

31' Αναγκαστική αλλαγή: Μέσα ο Λοίζου αντί Σεμέδο

31' Κεφαλιά του Σεμέδο μέσα στην περιοχή μαζεύει ο Μπράγκα, διαμαρτύρονται για πέναλτι οι πράσινοι

30' Ζητά αλλαγή ο Σεμέδο, φαίνεται αντιμετωπίζει πρόβλημα στους προσαγωγούς του

29' Κακή εκτέλεση από τον Χαμάς στο πρώτο δοκάρι, έδιωξαν οι της ΑΕΛ

28' Φάουλ για την Ομόνοια σε καλό σημείο πλάγια αριστέρα από την περιοχή του Μπράγκα

27' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια, ο Σεμέδο μέσα από την περιοχή να κάνει το σουτ ο Μπράγκα έδιωξε με γροθιές σε κόρνερ. Απομάκρυναν οι της ΑΕΛ την εκτέλεση των γηπεδούχων

22' Ο Σεμέδο με ατομική προσπάθεια μπήκε στην περιοχή τελευταία στιγμή έπεσε ο Κέτσκες με τάκλιν, κόντραρε η μπάλα στον ποδοσφαιριστή της Ομόνοιας και πέρασε έξω

19' Παράλληλο γύρισμα του Σίμιτς μέσα από την περιοχή, κέρδος το κόρνερ για την Ομόνοια, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο

15' Εκτελέστηκε το φάουλ η μπάλα πέρασε και ο Σεμέδο από πολύ κοντά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίκτυα

14' Σέντρα του Σεμέδο από αριστέρα πήρε την κεφαλιά ο Κακουλλής, ο Μπράγκα πέφτει και αποκρούει δύσκολα, στη συνέχεια της φάσης η Ομόνοια κέρδισε φάουλ πλάγια έξω από την περιοχή

14' Σουτ του Λεσοβόι έξω από την περιοχή πέρασε έξω

10' Κίτρινη στον Εβάντρο

9' ΓΚΟΟΛ 1-0 η ΑΕΛ με τον Σίνγκ, ο επιθετικός της ΑΕΛ πήρε την μπάλα από το κέντρο μπήκε ταχύτατα στην περιοχή και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα

7' Έκλεψε ο Κακουλλής έδωσε την πάσα έξω στον Εράκοβιτς το σουτ του πέρασε έξω

5' Πρώτο κόρνερ στον αγώνα για την Ομόνοια, πέρασε ανεκμετάλλευτο

5' Σουτ του Μεγιάδο κόντραρε και κατέληξε στον Φαμπιάνο

3' Μακρινό άστοχο σουτ του Μάριτς

1' ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Ομόνοια (Νταμπράουσκας): Φαμπιάνο, Ντιουνκού, Κουλιμπαλί, Παναγιώτου, Χαμάς, Μάριτς, Εράκοβιτς, Εβάντρο, Κακουλλής, Σίμιτς, Σεμέδο.

Στον πάγκο: Ουζόχο, Κυριακίδης, Κίτσος, Ελάντερ, Ατζίλι, Λανγκ, Κούσουλος, Ανδρέου, Λοΐζου, Χαραλάμπους, Νεοφύτου, Αλιούμ.

ΑΕΛ (Κόλμαν): Μπράγκα, Φραντζής, Ουεντραόγκο, Κέτσκες, Σινγκ, Ιμανισίμουε, Μεγιάδο, Άβραχαμ, Ρομπέρτα, Λεσοβόι, Μακρής.

Στον πάγκο: Κυριάκου, Κοσταντίνι, Στόλνικ, Ζαχαρίου, Μπάμποκ, Τοκού, Φιλιώτης, Νεοφύτου, Μάμας, Γερολέμου, Θεμιστοκλέους, Παναγή.