Ισοπαλία έφεραν η ΕΝΠ και ο Άρης στο «Τάσος Μάρκου».

Με τον Άρη να μπαίνει καλύτερα στο γήπεδο ξεκίνησε το φιλικό, με την πρώτη ευκαιρία να σημειώνεται στο 7ο λεπτό με τον Σπόλιαριτς. Στο 23ο λεπτό, ο Σικόρσκι με πλασέ έκανε το 0-1 για την ομάδα του Άρη, ενώ 9 λεπτά αργότερα, η ΕΝΠ ισοφάρισε με τον Μέιρα από λάθος του Καζού. Στο 41ο λεπτό ο Μπράουν έκανε το 1-2 για τους φιλοξενούμενους μετά από λάθος της άμυνας της ΕΝΠ. Ένα λεπτό αργότερα, ο Ντα Σίλβα έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Με το καλημέρα στο δεύτερο ημίχρονο, ο Λαμί με ασίστ του Κοτσώνη κάνει το 3-2 για την ΕΝΠ και γυρίζει το παιχνίδι. Ωστόσο, η ομάδα της ΕΝΠ δεν κατάφερε να κρατήσει το αποτέλεσμα, αφού στο 79ο λεπτό, ο Καζού έκανε το 3-3 από την άσπρη βούλα.

7' Ο Σπόλιαριτς αστοχεί σε τέτ-α-τετ-. Πρώτη φάση στο ματς.

11' Εξουδετερώνει ο Βάνα μετά από σουτ του Κωνσταντίνου.

23' ΓΚΟΛ 0-1. O Σικόρσκι με πλασέ μετά από κάθετη ασίστ του Σπόλιαριτς έκανε το 0-1.

34' ΓΚΟΛ 1-1. Ο Μέιρα αξιοποίησε λάθος του Καζού και με σουτ έκανε το 1-1.

41' ΓΚΟΛ 1-2. Με σουτ, έπειτα από λάθος στην άμυνα των γηπεδούδων, ο Μόργκαν Μπράουν έκανε το 1-2.

44' ΓΚΟΛ 2-2.Ο Ντα Σίλβα ισοφάρισε σε 2-2 διαμορφώνοντας το αποτέλεσμα α' ημιχρόνου.

Τέλος ημιχρόνου

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

46' ΓΚΟΛ 3-2 με τον Λαμί, μετά από ασίστ του Κοτσώνη.

79' ΓΚΟΛ για τον Άρη με τον Καζού από τα έντεκα βήματα