Την νίκη πήρε σε φιλική αναμέτρηση ο Ολυμπιακός έναντι της Σαλαμίνας στο «Αμμόχωστος» με 1-2.

Στο πρώτο ημίχρονο οι ομάδες μπήκαν με τον ίδιο ρυθμό, χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες. Κατά την διάρκεια του αγώνα ο Ολυμπιακός σημείωσε διάφορες ευκαιρίες, με το 28ο λεπτό να έρχεται η μεγάλη ευκαιρία και το γκολ με τον Νάνι. Ωστόσο, η ομάδα της Λευκωσίας δεν κατάφερε να κρατήσει για πολύ το προβάδισμα, αφού οκτώ λεπτά αργότερα, η Σαλαμίνα έφερε το παιχνίδι στα ίσα με γκολ του Τιάγκο.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Ολυμπιακό να εμφανίζεται πιο επιθετικός. Στο 50ο λεπτό, ο Ευτυχίδης με σουτ λίγο έξω από την περιοχή κάνει 1-2 για τον Ολυμπιακό.

Γενικότερα, η ομάδα του Ολυμπιακού έδειξε να πατά καλύτερα στο γήπεδο και ταυτόχρονα να είναι πιο έτοιμη.

15' Χωρίς σκορ στο πρώτο 15λεπτο του ματς.

17' Ο Οφόρι έκανε την σέντρα από αριστερά, ο Κλίμοβιτς την κεφαλιά, άουτ η μπάλα.

21' Kίτρινη στον Ντορεγκάραϊ για φάουλ στον Νάνι.

24' Ο Κλίμοβιτς στον Καρλίτος που έκανε το πλασέ εντός περιοχής, ο  Κόβατς απέκρουσε με τα πόδια.

28' ΓΚΟΛ 0-1 για τον Ολυμπιακό. Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Νάνι με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

33' Ο Κα στο έδαφος που φαίνεται ότι δεν μπορεί να συνεχίσει στο ματς

36' ΓΚΟΛ 1-1 για την Νέα Σαλαμίνα. Ο Μιγκελίτο έκανε την μπαλιά στην περιοχή, ο Ντορεγκάραϊ έκανε την κεφαλιά-πάσα στον Τιάγκο που ισοφάρισε από κοντά.

38' Σάλι αντι Κα

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

50' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό που κάνει το 1-2! Ο Ευτυχίδης κάνει το σουτ λίγο έξω από την περιοχή και διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του

57’ Μέσα ο Ριμπέιρο, έξω ο Ντορρεγκάραι

59’ Ο Γκεριέρ δοκιμάζει να κρεμάσει τον Μελισσά από το κέντρο του γηπέδου, χωρίς κανένα αποτέλεσμα

62’ Τριπλή αλλαγή από τον Ολυμπιακό. Έξω οι Νάνι, Ντεσιρέ και Πεχλιβάνης, στην θέση τους οι Ντουράνσκι, Καπαπρτής και Καπετάνοβιτς

65’ Κίτρινη κάρτα στον Γκεριέρ

67’ Δοκιμάζει το σουτ ο Κλίμοβιτς, οι αντίπαλοι διώχνουν σε κόρνερ

68’ Έξω οι Καρλίτος, Οφόρι και Σεργίου, μέσα οι Παύλου, Φιακά και Νικολάου

73’ Έξω ο Ιωάννου, μέσα ο Γιόνκοβιτς

75' Ο Καπετάνοβιτς βρίσκει την ευκαιρία και σουτάρει, όμως ο Μελισσάς αποκρούει

86’ Έξω ο Μιγκελίτο, στη θέση του ο Βίκτωρος

89’ Έξω ο Καρτασιάν, μέσα ο Πουέρτας

90' Τέλος αγώνα

Νέα Σαλαμίνα: Μελισσάς, Σεργίου, Κάτσικας, Ντάτκοβιτς, Οφόρι, Μιγκελίτο, Καρλίτος, Κλίμοβιτς, Τιάγκο, Κουμούρης, Ντορρεγκάραι

Ολυμπιακός: Κόβατς, Κυριάκου, Μουκτάρης, Καρτάσιαν, Ιωάννου, Πεχλιβάνης, Νάνι, Χαραλάμπους, Ευτυχίδης, Κα (Σάλι 38'), Ντεσιρέ.

Στον πάγκο: Χριστοφόρου, Λιασίδης, Ντουράνσκι, Γκεριέρ, Μάρκοβιτς, Πουέρτας, Χριστοδούλου, Καπαρτής, Γιόνκοβιτς, Αντωνίου, Καπετάνοβιτς.