Ανάλυση Τζουγκάρντεν-ΑΠΟΕΛ

Δεν μπόρεσε να πάρει το… θετικό αποτέλεσμα ο ΑΠΟΕΛ στον πρώτο πλέι οφ προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ.

Οι γαλαζοκίτρινοι έχασαν στο «Tele2 Arena» από την Τζουγκάρντεν με 3-0.

Δεν μπήκε καλά στον αγωνιστικό χώρο ο ΑΠΟΕΛ, με τους γηπεδούχους να καταφέρνουν με το μακρινό σουτ του Εντβάρτσεν ν’ ανοίγουν το σκορ στο 8ο λεπτό.

Αν και προσπάθησε μετά το 20λεπτο ο ΑΠΟΕΛ να πάρει την κατοχή της μπάλας, εντούτοις, δεν ήταν τόσο επικίνδυνος στα καρέ της Τζουγκάρντεν.

Το 1-0 ήταν το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο β΄ ημίχρονο με ένα… γρήγορο πάλι γκολ η Τζουγκάρντεν πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων.  Ήταν το 54ο λεπτό με την κοντινή κεφαλιά του Έκνταλ να γίνεται το 2-0.

Με αλλαγές προσπάθησε κάτι να αλλάξει ο ΑΠΟΕΛ, να βγει μπροστά, αλλά τα… κενά υπήρχαν πίσω και στο 65ο λεπτό ο Βικχέιμ έκανε το 3-0.

Αν και στο 70 η Τζουγκάρντεν έμεινε με 10 παίκτες ελέω αποβολής Σούλερ, εντούτοις, δεν μπόρεσε ο ΑΠΟΕΛ έστω να σημειώσει το γκολ της… τιμής, να μειώσει το σκορ και να έχει ελπίδες για τη ρεβάνς της ερχόμενης βδομάδας στο ΓΣΠ.

Σα να μην έφτανε η 3άρα στο φινάλε ήρθε και η αποβολή του Κρέσπο έτσι θα τον στερηθεί ο ΑΠΟΕΛ στη ρεβάνς.

Δείτε το φιλμ του αγώνα…

90+5΄ Τέλος αγώνα

90+5΄ ΚΟΚΚΙΝΗ: Ο Κρέσπο αποβάλλεται και ο ΑΠΟΕΛ μένει με 10 παίκτες.

90΄ Πέντε λεπτά καθυστερήσεις.

87΄ Κίτρινη κάρτα στον Φίντελ.

85΄ Κίτρινη κάρτα στον Άντσερσον.

84΄ Αλλαγή για ΑΠΟΕΛ. Μέσα Μάγκλιτσα έξω Ντάλσιο.

84΄ Κίτρινη κάρτα στον Ζέτερστρομ.

82΄ Κεφαλιά μπλουμ δεν ανησυχεί ο Ζέτερστρομ.

81΄ Σουτ Ντάλσιο μαζεύει με διπλή προσπάθεια ο Ζέτερστρομ.

78΄ Κεφαλιά Κοσταντίνοφ δεν προλαβαίνει ο Καρώ από κοντά να την στείλει στα δίκτυα την μπάλα.

76΄ Κίτρινη κάρτα στον Ραντέτινατς.

75΄ Αλλαγή για ΑΠΟΕΛ. Μέσα Μαρκίνιος έξω Ντονγκαλά.

70΄ ΚΟΚΚΙΝΗ: Με δέκα παίκτες μένουν οι γηπεδούχοι μετά την αποβολή του Σούλερ.

66΄ Δύο αλλαγές για ΑΠΟΕΛ. Μέσα Θεοδώρου και Μπλουμ, έξω Εφραίμ και Ηλία.

65΄ ΓΚΟΛ: Σουτ του Βικχέιμ η μπάλα στα δίκτυα του Μπέλετς.

63΄ Σουτ Ντάλσιο αποκρούει ο Ζέτερστορμ, στην επαναφορά της μπάλας είναι σε θέση οφ σάιντ ο Ηλία.

59΄ Αλλαγή για Τζουγκάρντεν. Μέσα Βικχέιμ έξω Ασόρο.

54΄ ΓΚΟΛ: Ο Έκνταλ με κοντινή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίκτυα του Μπέλετς.

53΄ Σουτ Φίντελ αποκρούει ο Μπέλετς.

51΄ Σουτ Ντάλσιο η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

46΄ Έναρξη β΄ ημιχρόνου.

46΄ Αλλαγή για ΑΠΟΕΛ. Μέσα Βιγιαφάνες έξω Νταουσβίλι.

45+3΄ Τέλος ημιχρόνου

45+3΄ Κεφαλιά Έρικσον αποκρούει ο Μπέλετς, σουτ στην επαναφορά του Ραντέτινατς άουτ η μπάλα.

45΄ Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

44΄ Κίτρινη κάρτα στον Σούλερ.

43΄ Απευθείας εκτέλεση κόρνερ Εφραίμ το... βγάζει από μέσα ο Ζέτερστορμ.

42΄ Σουτ Εφραίμ κοντράρει η μπάλα και απομακρύνεται.

36΄ Κίτρινη κάρτα στον Τσεπάκ.

35΄ Σουτ Εντβάρτσεν πέφτει και μαζεύει ο Μπέλετς.

20΄ Ο ΑΠΟΕΛ προσπαθεί να ελέγξει τον ρυθμό, κρατά μπάλα, αλλά δεν φτιάχνει τις μεγάλες ευκαιρίες ακόμη.

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ γκολάρα η Τζουγκάρντεν - «Εκτέλεσε» Μπέλετς από το ΚΕΝΤΡΟ! (ΒΙΝΤΕΟ)

8΄ ΓΚΟΛ: Από τον χώρο του κέντρου ο Εντβάρτσεν με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίκτυα του Μπέλετς.

Με Σωφρόνη ο Μάκης; (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ)

Πήγαν στο ξενοδοχείο και... ΝΤΟΠΑΡΑΝ Κβιλιτάια και όχι μόνο πριν το γήπεδο για Τζουγκάρντεν (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ)

Η αρχική ενδεκάδα του ΑΠΟΕΛ για τον εκτός έδρας αγώνα με την Τζουγκάρντεν

Live Αγώνα

Η ώρα 19:45 στο «Tele 2 Arena» η Τζουγκάρντεν υποδέχεται τον ΑΠΟΕΛ στο πρώτο παιχνίδι για τον πλέι οφ προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Τζουγκάρντεν: Zetterström, P. Johansson, Hien, Ekdal, Andersson, Finndel, Schuller, Eriksson, Asoro, Edvardsen Radetinac

ΑΠΟΕΛ: Μπέλετς, Φεράρι, Κρέσπο, Καρώ, Τσεπάκ, Εφραίμ, Ντάλσιο, Κοσταντίνοφ, Νταουσβίλι, Ντογκαλά, Ηλία

Διαιτητής: Τζούτζιν Τσάτσα (Αλβανία).

Α’ Βοηθός διαιτητή: Ρέιντι Άβντο (Αλβανία).

Β’ Βοηθός διαιτητή: Ντογιάντο Μιφτάρι (Αλβανία).

Τέταρτος: Κρέσνικ Μπαρζαμάι (Αλβανία).