Φιλική νίκη για την Ανόρθωση…

Στο «Αμμόχωστος» Νέα Σαλαμίνα και Ανόρθωση αναμετρήθηκαν το βράδυ του Σαββάτου (13/08) σε φιλικό παιχνίδι.

Τελικό αποτέλεσμα 0-2, με τα δύο γκολ για την «Κυρία» να σημειώνονται στο δεύτερο ημίχρονο.

Το σκορ άνοιξε με κεφαλιά ο Χαρογιάν, ενώ λίγο αργότερα με σουτ Ουάρντα εκτός μεγάλης περιοχής η ομάδα του Ντάρκο Μίλανιτς πήρε τη φιλική νίκη.

Στο πρώτο ημίχρονο έδειξε καλύτερα στοιχεία η ομάδα του Σάββα Πουρσαϊτίδη, ενώ στο δεύτερο μέρος αυτή των φιλοξενουμένων.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90+3΄ Τέλος αγώνα

90΄ Κίτρινη κάρτα στον Κατσικά.

90΄ Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

ΓΚΟΛΑΡΑ και... ΑΠΟΘΕΩΣΗ από την κερκίδα για τον Ουάρντα (ΒΙΝΤΕΟ)

84΄ Αλλαγές για Νέα Σαλαμίνα. Μέσα Νικολάου και Παύλου, έξω Τολεμές και Οφορί

78΄ Κίτρινη κάρτα στον Οφορί

76΄ Αλλαγές για Ανόρθωση. Μέσα Χριστοδουλόπουλος και Χρυσοστόμου, έξω Νινγκά και Πάντσεον

75΄ Σκόραρε η Νέα Σαλαμίνα με Καρλίτος, ακυρώνεται ως οφ σάιντ.

74΄ Αλλαγή για Νέα Σαλαμίνα. Μέσα Καρλίτος έξω Φελίπε.

70΄ Τρεις αλλαγές για Ανόρθωση. Μέσα Αντωνίου, Ιωάννου, Παρούτης, έξω οι Ουάρντα, Αμπαρτζουμιάν και Σάμπο.

70΄ΓΚΟΛ: Ο Ουάρντα με ψηλοκρεμαστό σουτ εκτός μεγάλης περιοχής στέλνει την μπάλα στα δίκτυα.

66΄ ΓΚΟΛ: Η Ανόρθωση ανοίγει το σκορ με τον Χαρογιάν. Μετά από κόρνερ ο Χαρογιάν με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίκτυα.

65΄ Σουτ Πάντσεον αποκρούει ο Μελισσάς.

63΄ Αλλαγή για Νέα Σαλαμίνα. Μέσα Κουμουρής έξω Κλίμοβιτς.

62΄ Ακυρώνεται γκολ Κατσαντώνη ως οφ σάιντ.

59΄ Κεφαλιά Νινγκά έξω η μπάλα.

57΄ Κίτρινη κάρτα στον Μελισσά.

Οι όμορφες παρουσίες που... τράβηξαν τα βλέμματα στις κερκίδες του φιλικού αγώνα στο «Αμμόχωστος» (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Με Τιμούρ και Κινκλάτζε στο... βαρωσιώτικο φιλικό (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ)

46΄ Έναρξη β΄ ημιχρόνου

46΄ Αλλαγή για Ανόρθωση. Μέσα Κατσαντώνης έξω Φερέιρα.

45΄ Τέλος ημιχρόνου.

42΄ Ο Νινγκά μετά από ενέργεια του Ουάρντα βρέθηκε σε θέση βολής, ο Φράγκος έβαλε σωτήρια την κόντρα.

34΄ Κίτρινη κάρτα στον Χαρογιάν.

33΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ Αμπαρτζουμιάν η μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια άουτ.

25΄ Κεφαλιά Κατσικά άουτ η μπάλα.

ΠΡΟΒΛΗΜΑ νωρίς στο... φιλικό ντέρμπι της Αμμοχώστου και ΑΛΛΑΓΗ

23΄ Αναγκαστική αλλαγή για Νέα Σαλαμίνα. Μέσα Βίκτωρος έξω Μάντζεκ.

19΄ Κεφαλιά Κατσικά μαζεύει ο Λόρια.

18΄ Σουτ Μάντζεκ κοντράρει η μπάλα και κόρνερ.

Σουτ Φελίπε άουτ η μπάλα.

Έναρξη αγώνα με την Ανόρθωση στη σέντρα

«Αυτά είναι τα δεδομένα, τα γνωρίζουμε καλά, μάθαμε...»

«Σήμερα φιλικό και αύριο πενθεί - Είναι κάτι που δεν θα δει με γυμνό μάτι...»

ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΗ στιγμή με Λόρια και Μαργκάσα (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ)

Live Αγώνα

Φιλικό παιχνίδι η ώρα 20:00 στο «Αμμόχωστος» μεταξύ της Νέας Σαλαμίνας και της Ανόρθωσης.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Νέα Σαλαμίνα: Μελισσάς, Σεργίου, Κατσικάς, Ντάτκοβιτς, Οφόρι, Φράγκος, Μαντγέκ, Κλίμοβιτς, Φερέιρα, Φελίπε, Τολεμές.

Ανόρθωση: Λόρια, Αμπαρτζουμιάν, Κορέια, Παισίνιο, Χαρογιάν, Πάντσεον, Αρτυματάς, Σάμπο, Ουάρντα, Φερέιρα, Νινγκά.

Διαιτητής: Δημήτρης Σολωμού

Βοηθοί διαιτητές: Νίκος Εγγλέζου, Αδάμος Βασιλείου

4ος διαιτητής: Αιμίλιος Χριστοφή