Χωρίς κανένα γκολ τελείωσε το σημερινό φιλικό ανάμεσα σε ΑΠΟΕΛ και Μπότεφ, με τους «γαλαζοκίτρινους» να αφήνουν μια καλή γεύση από την εμφάνιση τους.

Α’ ημίχρονο

Οι «γαλαζοκίτρινοι» προσπάθησαν αρκετές φορές να βγουν μπροστά, όμως μέχρι το 15ο λεπτό οι της Μπότεφ δεν τους έδιναν την ευκαιρία. Αντίθετα, έπαιζαν περισσότερο αμυντικά λόγω της άνεσης που είχαν οι Βούλγαροι με την μπάλα. Ωστόσο, στη συνέχεια οι ποδοσφαιριστές του Αυγουστή «ξεκλειδώθηκαν» και κατάφεραν να κυκλοφορήσουν την μπάλα με περισσότερη ευκολία. Το πρώτο μισό έληξε με τελικές και από τις δύο ομάδες, αλλά χωρίς γκολ.

Β’ ημίχρονο

Με 8 αλλαγές μπήκαν στο παιχνίδι οι ποδοσφαιριστές του ΑΠΟΕΛ. Ωστόσο, η νέα εντεκάδα μπήκε πιο απειλητικά στο δεύτερο μισό. Η ομάδα του Σοφρώνη Αυγουστή κράτησαν ακόμη περισσότερο την μπάλα και είχαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Μία σημαντική τελική για τον ΑΠΟΕΛ ήρθε στο 68ο λεπτό με την εκτέλεση φάουλ από τον Ντάλτσιο. Η εικόνα του ΑΠΟΕΛ ήταν σαφώς πιο βελτιωμένη στο δεύτερο ημίχρονο.

LIVE ενημέρωση:

90+1 Τέλος του αγώνα

90' Μπήκαμε στο 90λεπτο, καμία υπόδειξη για καθυστερήσεις μέχρι στιγμής

88' Απέμειναν δύο λεπτά συν τις καθηστερήσεις για το τέλος της φιλικής αναμέτρησης

87' Σημειώνεται πως ο Πολυκάρπου είναι ο μοναδικός παίκτης του ΑΠΟΕΛ που βγάζει το 90λεπτο

86' Ζητά πίεση στα τελευταία λεπτά ο Σοφρώνης Αυγουστή

84' Κίτρινη και στον Ατανάσοφ ο οποίος έσπρωξε τον Ντάλτσιο

82' Προσπάθησε να ξεγελάσει τον Βούλγαρο τερματοφύλακα ο Γαβριήλ, όμως αυτός μπλόκαρε την μπάλα

81' Φάουλ στο φάουλ για τον ΑΠΟΕΛ, στην εκτέλεση ο Σταύρος Γαβριήλ

81' Νέο φάουλ για τον ΑΠΟΕΛ

77' Πολύ καλή στιγμή στο παιχνίδι, έως και η καλύτερη για την Μπότεφ, όμως ο Τσιλιγκίρης απομακρύνει

71' Κίτρινη κάρτα στον Μοντόγια για τράβηγμα στον Νταουσβίλι

68' Απειλεί ο Ντάλσιο με ένα δυνατό σουτ, ο τερματοφύλακας στέλνει την μπάλα σε κόρνερ

65' Τελική προσπάθεια από τον Γαβριήλ, μαζεύει ο τερματοφύλακας της Μπότεφ

60' Φεύγουν από την αναμέτρηση οι Γουίλερ και Σατσιάς, μπαίνουν οι Τζιαμά και Βρόντης

55' Κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ, το πρώτο στο δεύτερο ημίχρονο

50' Πιο δυνατά φαίνεται πως μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο οι του ΑΠΟΕΛ

48' Σε μία μόνο αλλαγή προχώρησε η ομάδα της Μπότεφ

46' Με 8 αλλαγές μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Σοφρώνη Αυγουστή

46' Η εντεκάδα στο δεύτερο ημίχρονο έχει ως εξής:

Τσιλιγκίρης, Πολυκάρπου, Έσελινκ, Ντάλτσιο, Σατσιάς, Χαραλάμπους, Γαβριήλ, Γουίλερ, Τσεπάκ, Ντιαβαρά, Νταουσβίλι

46' Ξεκινά το δεύτερο μέρος του αγώνα

45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

45' Κιτρινίζεται ο Λούκας Σόουζα

40' Διακόπτεται η ευκαιρία του ΑΠΟΕΛ από επιθετικό φάουλ

30΄Έχουν περάσει ήδη 30 λεπτά και το σκορ βρίσκεται στο 0-0

28' Οι ποδοσφαιριστές επιστρέφουν στις θέσεις τους

27' Πάνω από 30 βαθμούς στην Σόφια, οι δύο ομάδες κάνουν ένα μικρό διάλειμμα

22' Οι «γαλαζοκίτρινοι» έχουν αρχίσει να κυκλοφορούν την μπάλα με περισσότερη ευκολία

18' Σε διάστημα ενός λεπτού το ΑΠΟΕΛ δημιουργεί δύο καλές ευκαιρίες

13' Ο Αυγουστή φωνάζει στους ποδοσφαιριστές του να βγαίνουν μπροστά, οι οποίοι μέχρι στιγμής δεν έχουν κάνει κάποια τελική

11' Οι του Αποέλ φαίνονται να αμύνονται περισσότερο μέχρι στιγμής

5' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπότεφ, όμως ο βοηθός συκώνει σημαιάκι για υπόδειξη οφσάιντ

1' Το φιλικό έχει μόλις αρχίσει