Η ΑΕΛ επικράτησε με 4-3 της Καρμιώτισσας στην τελευταία αγωνιστική.

Μια δύσκολη χρόνια και για τις δύο Λεμεσιανές ομάδες έφθασε στο τέλος.

Στον αγώνα προηγήθηκε η Καρμιώτισσα στο 23ο λεπτό, ωστόσο η ΑΕΛ με δύο γκολ στο 27’ και το 31’ από τον Μίντσεφ, έκανε το 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο με σκόρερ τους Μεντόγεβιτς και Μορέιρα η ομάδα του Γαρπόζη έκανε το 4-1.

Στο 82ο λεπτό ο Ρόσι μείωσε για την ομάδα των Πολεμιδιών σε 4-2. Ο Κατσαντώνης με πέναλτι στο 90+5 διαμόρφωσε το τελικό 4-3.

Το LIVE:

Τέλος αγώνα

90+5' ΓΚΟΟΛ για την Καρμιώτισσα και 4-3. Ο Κατσαντώνης ήταν εύστοχος από τα 11 βήματα.

90+4' Κίτρινη στον Κυριάκου.

90+4' O Διαιτητής πήγε σε on field review και έδωσε το πέναλτι για την Καρμιώτισσα.

Ελέγχεται από το VAR!

90+1' Ζητούν πέναλτι της Καρμιώτισσας. Ο Κυριάκου στην έξοδο του, κτύπησε τον Κατσαντώνη.

Καθυστερήσεις 3 λεπτά

86' Κεφαλιά του Μίντσεφ, έξω η μπάλα. Έφτασε κοντά στο χατ-τρικ ο Βούλγαρος.

85' Σπανός στην θέση του Ουεσλάτι.

82' ΓΚΟΛ 4-2 μειώνει η Καρμιώτισσα. Ο Ρόσι με κεφαλιά από κοντά νικά τον Κυριάκου για το δεύτερο γκολ της ομάδας του.

79' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Μέσα Γενεθλίου και Χριστοδούλου, εκτός Μακρής και Συλβέστρος.

74' ΓΚΟΟΟΛ για την ΑΕΛ και 4-1. Με δυνατό σουτ εκτός περιοχής, ο Μορέιρα έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Βιολάρη.

69' Ματθαίου στην θέση του Πάβλοβετς.

66' ΓΚΟΟΛ για την ΑΕΛ και 3-1. Ο Μεντόγεβιτς με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Βιολάρη.

65' Μορέιρα αντί του Θεμιστοκλέους.

64' Κίτρινη στον Ντούμπια.

61' Καλή ευκαιρία για την Καρμιώτισσα, με το σουτ του Κατσαντώνη εντός περιοχής να φεύγει εκτός.

59' Ρόσι στην θέση του Μιχαήλ.

58' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Μέσα Μεντόγεβιτς και Κα, εκτός Σρνιτς και Ζαχαρία.

57' Κίτρινη στον Ντε Λουκάς.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Διπλή αλλαγή για Καρμιώτισσα. Ψύχας και Θεοδώρου στις θέσεις των Γκριμπάκιν και Παττίχη.

Στο Αλφαμέγα ο Γιάννου (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Τέλος ημιχρόνου

41' Κίτρινη στον Ουεσλάτι.

38' Σουτ από τον Ουεσλάντι, απόκρουση του Κυριάκου

35' Πλασέ του Ντούμπια, δύσκολη απόκρουση από τον κίπερ της ΑΕΛ

31' ΓΚΟΛ 2-1 η ΑΕΛ. Πολύ καλή σέντρα του Μακρή και ο Μίντσεφ με δυνατή κεφαλιά, έκανε την ανατροπή για την ομάδα του Γαρπόζη.

27' ΓΚΟΛ 1-1 ισοφαρίζει η ΑΕΛ. Ο Μίντσεφ με κεφαλιά από κοντά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

23' ΓΚΟΟΛ για την Καρμιώτισσα και 0-1. Ο Ντούμπια κάνει το σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κτυπάει στον Ντε Λούκας και καταλήγει στα δίχτυα του Κυριάκου.

22' Καλό σουτ του Θεμιστοκλέους εκτός περιοχής, λίγο πάνω από την εστία του Βιολάρη η μπάλα.

17' Σουτ από τον Ντούμπια εντός περιοχής, στο δοκάρι η μπάλα.

16' Καλό σουτ του Μιχαήλ εκτός περιοχής, σε κόρνερ ο Κυριάκου.

13' Διπλή ευκαιρία για την ΑΕΛ. Αποκρούει ασταθώς το σουτ του Συλβέστρου ο Βιολάρης, με την μπάλα να στρώνεται στον Θεμιστοκλέους ο οποίος από πολύ καλή θέση έστειλε έξω την μπάλα.

6' Κεφαλιά του Σρνιτς, έξω η μπάλα.

2’ Δοκάρι για την ΑΕΛ με τον Μίντσεφ να κάνει μια στραβοκλωτσιά. Η μπάλα πήρε μια περίεργη τροχιά και κτύπησε στην εξωτερική πλευρά του οριζόντιου δοκαριού.

Ενδεκάδες:

ΑΕΛ: Κυριάκου, Φραντζής, Παπαφώτης, Σρνιτς, Σιλβέστρος, Μίντσεφ, Ντε Λούκας, Μακρής, Ζαχαρία, Κάνο, Θεμιστοκλέους.

Στον πάγκο: Ανέστη, Μεντόγεβιτς, Μεντόσα, Μορέιρα, Μαρς, Τζιάλμα, Χριστοδούλου, Σεργίου, Κα, Γενεθλίου, Παναγή.

Καρμιώτισσα: Βιολάρης, Μαλόνε, Παντελή, Πάβλοβεβτς, Παττίχης, Γκραντινάρου, Μιχαήλ, Γκριμπάκιν, Ουεσλάτι, Ντούμπια, Κατσαντώνης.

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Άντος, Μελετίου, Τσουκαλάς, Θεοδώρου, Ρόσι, Χαραλάμπους, Σπανός, Ευριπίδου, Ματθαίου, Αριστείδου, Ψύχας.

Διαιτητής: Χρίστου Κωνσταντίνος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Τουμάζου Ανδρέας
4ος Διαιτητής: Αθανασίου Κυριάκος