Η Νέα Σαλαμίνα νίκησε με ανατροπή σκορ, 2-1 (Νάρσινγκ 67', Ντιακιτέ 89'/Μ.Ηλία 23') τον Εθνικό για την 12η αγωνιστική των πλέι-αουτ... έπιασε την ομάδα της Άχνας στους 47 βαθμούς και την ξεπέρασε καθώς υπερτερεί στην ισοβαθμία.

Τo LIVE:

Έναρξη αγώνα

3'  Πρώτο σουτ στον αγώνα από τον Αγγελόπουλο με τον Καλανίδη να απεκρούει σταθερά.

8'  Πρώτη φάση και από την Νέα Σαλαμίνα με τον Νάρσινγκ να κάνει το σουτ με τη μπάλα κάπου να κτυπάει και να καταλήγει στον Παναγή.

19' Μεγάλη ευκαιρία για την Νέα Σαλαμίνα, με τον Μιγκελίτο να πλασάρει άουτ!

21' Ο Χριστοφή έκανε το σουτ, απέκρουσε ο Καλανίδης!

23' ΓΚΟΛ 0-1! Ο Χριστοφή έδωσε πάσα πάρε-βάλε στον Μάριο Ηλία ο οποίος με δεξί πλασέ έκανε το 0-1.

41' Σουτ από τον Κατσιάρη, άουτ.

45' Σουτ του Νάρσινγκ, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.

Τέλος ημιχρόνου.

Έναρξη β' ημιχρόνου.

52' Ντράζιτς αντί Χριστοφή.

Κίτρινη στον Μάριο Ηλία.

57' Κονέ αντί Προκοπίου.

58' Ιωάννου, Λίπσκι αντί Στυλιανού, Αγγελόπουλου.

67' ΓΚΟΛ 1-1. Ο Νάρσινγκ μετά από μακρινή μπαλιά του Βίκτωρος έστειλε την μπάλα στα δίκτυα με δεξί ψηλοκρεμαστό πλασέ.

Λέουκο, Φράγκος αντί Οφόρι και Κατσιάρη.

69' Μπίκερ, Περδίος αντί Καμπρέρα, Νικολάου

Κουμουρής, Μαυρουδής αντί Σπυριδάκης, Σεργίου.

Ο Κουμουρής επέστρεψε από τραυματισμό μετά την πρεμιέρα της σεζόν, ενώ ο 15χρονος Μαυρουδής κάνει ντεμπούτο.

Κόρνερ για την Νέα Σαλαμίνα...

89' ΓΚΟΛ 2-1! Ο Φράγκος εκτέλεσε κόρνερ και ο Ντιακιτέ με κεφαλιά έκανε το 2-1.

90' Τέσσερα λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.