Πέρασε με 3-1 από την έδρα της Γκόου Αχέντ Ιγκλς η Φέγενορντ και δεν επέτρεψε την μαθηματική κατάκτηση του πρωταθλήματος από την ομάδα του Πίτερ Μπος.

EREDIVISIE-31η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Γκόου Αχέντ Ιγκλς-Φέγενορντ: 1-3 ( Εντβάρντσεν 45’ - Ντε λάνγκε 25’ (αυτ.), Ιβάνουσεκ 33΄, Ουέντα 68’)

Έκανε το καθήκον της η Φέγενορντ, η οποία καθάρισε 3-1 την Γκόο Αχέντ και διατηρεί τις όποιες μαθηματικές ελπίδες έχει για πρωτάθλημα

Η Φέγενορντ προηγήθηκε με την βοήθεια του Ντε Λάνγκε, ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-0.

Λίγα λεπτά αργότερα στο 33ο λεπτό ο Ιβάνουσεκ μέσα από την περιοχή πραγματοποίησε το 2-0 για τη Φέγενορντ. Πριν φύγει το ημίχρονο, οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-1 με τον Εντβάρτσεν.

Στο 68ο λεπτό ο Στένγκς έδωσε στον Ουέντα και εκείνος μέσα από την περιοχή έκανε το 3-1 για την ομάδα του Ρότερνταμ.

Πηγή: aek365.org