Ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε ονειρικό 4ο δεκάλεπτο στο Βελιγράδι, εκεί όπου με επιμέρους σκορ 28-10 (!) έφερε τούμπα την Παρτίζαν και έφυγε με σπουδαίο διπλό από την «Stark Arena».

«Ερυθρόλευκη» ανατροπή στο Βελιγράδι!

Χάρη σε ένα ονειρικό τέταρτο δεκάλεπτο, ο Ολυμπιακός γύρισε από την... κόλαση του -14 και νίκησε με σκορ 74-69 την Παρτίζαν μέσα στην κατάμεστη «Stark Arena», παραμένοντας δυναμικά στο κόλπο της τετράδας!

Όλα αυτά δεν θα είχαν συμβεί βεβαια, αν το σύνολο του Γιώργου Μπαρτζώκα δεν πραγματοποιούσε ένα απίθανο τελευταίο δεκάλεπτο, εκεί όπου οι «ερυθρόλευκοι» έτρεξαν ένα τρομερό επιμέρους σκορ 28-10 (!), έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή και στις δύο πλευρές του παρκέ τον Γουίλιαμς-Γκος.

Μάλιστα, αν συνυπολογίσουμε και τα τέλη της τρίτης περιόδου, τότε το σερί του Ολυμπιακού ήταν 36-17 στα τελευταία 13,5 λεπτά αγώνα!