Νικηφόρο αποτέλεσμα για την Εθνική μας ομάδα Γυναικών με αντίπαλο το Λίχτενσταϊν και στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι.

Η ομάδα μας επικράτησε σήμερα με σκορ 2-1 στο Στάδιο ΓΣΖ με ανατροπή.

Στο 45ο λεπτό η φιλοξενούμενη ομάδα άνοιξε το σκορ, στο 45+2 η Φρέντα ισοφάρισε σε 1-1 και στο 86ο λεπτό η Φιλίππα Σάββα διαμόρφωσε το 2-1.

Πριν από το 2-1 δύο προσπάθειες από τη Φρέντα σταμάτησαν στα αντίπαλα δοκάρια.

Κύπρος (Άγγελος Τσολάκης): Κουζάλη, Χ. Χαραλάμπους, Αριστοδήμου, Βιολάρη, Αστανιού, Κ. Παναγιώτου, Πίτσιλλου, Ανδρέου, Νεοφύτου, Σάββα, Φρέντα (Ματθαίου, Χάλιου, Γιάννου, Ε. Μιχαήλ, Χρυσοστόμου, Μ. Γεωργίου, Σιακαλλή)

Στο πρώτο φιλικό που έγινε την Πέμπτη η Εθνική μας επικράτησε με 5-0.

Στο πλευρό της Εθνικής μας η Αννίτα Δημητρίου-ThemaSports
20/05 @ 22:33

Στο πλευρό της Εθνικής μας η Αννίτα Δημητρίου

Στο «ΑΕΚ Αρένα» για τον αγώνα ανάμεσα σε Κύπρο και Τσεχία (0-5), στα πλαίσια του Euro U-17 που διεξάγεται στην Κύπρο, βρέθηκε η Πρόεδρος της Βουλής, κ. Αννίτα Δημητρίου.

Η 11άδα της Κύπρου-ThemaSports
20/05 @ 19:33

Η 11άδα της Κύπρου

Δείτε την εντεκάδα της Κύπρου Κ17 για την πρεμιέρα απέναντι στην Τσεχία για το Euro U17.

EURO U-17: Απόψε η πρώτη μάχη της Κύπρου, αντίπαλος η Τσεχία-ThemaSports
20/05 @ 10:27

EURO U-17: Απόψε η πρώτη μάχη της Κύπρου, αντίπαλος η Τσεχία

Με αντίπαλο την Τσεχία αρχίζει σήμερα τις υποχρεώσεις της στην τελική φάση του EURO U17 η Εθνική μας ομάδα των Παίδων Κ-17.

Το σημερινό (20/05)  του EURO U-17-ThemaSports
20/05 @ 09:33

Το σημερινό (20/05) του EURO U-17

Εκτός από τον αγώνα της Κύπρου με την Τσεχία, το σημερινό της πρεμιέρας της τελικής φάσης του EURO U-17 περιλαμβάνει άλλες τρεις αναμετρήσεις.

Το μήνυμα του Προέδρου της UEFA για το EURO U-17 Cyprus 2024-ThemaSports
20/05 @ 09:21

Το μήνυμα του Προέδρου της UEFA για το EURO U-17 Cyprus 2024

Το δικό του μήνυμα ενόψει της διεξαγωγής της τελικής φάσης του EURO U-17 στην Κύπρο και της σημερινής έναρξης της διοργάνωσης στέλνει ο Πρόεδρος της UEFA Αλεξάντερ Τσέφεριν.

EURO Κ-17: Οι δηλώσεις των προπονητών της Τσεχίας, Ουκρανίας και Σερβίας-ThemaSports
19/05 @ 15:44

EURO Κ-17: Οι δηλώσεις των προπονητών της Τσεχίας, Ουκρανίας και Σερβίας

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η Συνέντευξη Τύπου των προπονητών των ομάδων που συμμετέχουν στον όμιλο της Εθνικής μας, στο πλαίσιο της φάσης των ομίλων της τελικής φάσης του EURO under-17.